5 نکته مهم برای ایمن نگه داشتن فروشگاه

دزدگیر فروشگاه - گیت فروشگاه
5 نکته ای که درباره دزدی از فروشگاه نمی دانستید
آبان 4, 1401

5 نکته مهم برای ایمن نگه داشتن فروشگاه

دزدگیر فروشگاه

دزدگیر فروشگاه

5 نکته مهم برای ایمن نگه داشتن فروشگاه موضوع این مطلب برای صاحبان کسب و کار است.

مقدمه

به ازای هر 1 میلیارد دلار فروش، خرده فروشان 800.000 دلار در نتیجه جرایم خرده فروشی ضرر می کنند. خواه دزدی کارکنان، کلاهبرداری یا دزدی از مغازه باشد، جرایم خرده فروشی بر حاشیه سود تأثیر می گذارد و کارمندان و مصرف کنندگان را در معرض خطر قرار می دهد.

برای افزایش امنیت در فروشگاه شما، ما پنج نکته مهم امنیتی خرده فروشی را از وبلاگ Vector Security Business گردآوری کرده ایم.

1. هشدارهای نظارت شده را اجرا کنید

زمان در هنگام استراحت بسیار مهم است. تنها چند دقیقه طول می کشد تا مجرمان فروشگاه شما را سرقت کنند. با نصب آلارم های نظارت شده به فروشگاه خود متصل بمانید. این دستگاه ها را می توان برای تشخیص در باز، پنجره شکسته یا حرکت نصب کرد.

پس از شروع، یک زنگ هشدار صوتی برای دفع مزاحمان به صدا در می آید. در همان زمان، یک هشدار به دستگاه تلفن همراه شما و همچنین مرکز نظارت ارسال می شود که سپس مقامات مربوطه را اعزام می کنند.

بیشتر بخوانید : گیت ضد سرقت

2. کنترل دسترسی را یکپارچه کنید

فناوری کنترل دسترسی به خرده‌فروشان اجازه می‌دهد تا افرادی را که به مناطقی از فروشگاه شما دسترسی دارند محدود کنند. با اختصاص کدهای منحصربه‌فرد به کارکنان، می‌دانید که اعضای کارکنان شما چه زمانی به محل کار خود می‌آیند و در هر زمان به چه مناطقی دسترسی دارند.

برای مثال، اگر چیزی از اتاق انبار گم شده باشد، گزارش‌های زمانی می‌توانند نشان دهند که کدام کارمندان و چه زمانی در آن اتاق بوده‌اند. این می تواند به شما در شناسایی مقصر کمک کند.

3. نظارت بر مقاله الکترونیکی (EAS) را به کار ببرید

نظارت بر مقاله الکترونیکی (EAS) یک سیستم ضد سرقت فروشگاهی است که شامل چسباندن برچسب به لباس و کالا می شود. کارمند باید پس از خرید برچسب را حذف یا غیرفعال کند. اگر تگ EAS بدون برداشتن از فروشگاه خارج شود، زنگ هشدار به صدا در می آید و بلافاصله به صاحب فروشگاه هشدار داده می شود.

4. تقویت امنیت شبکه

فروشگاه های خرده فروشی امروزی بسیار متفاوت از فروشگاه های گذشته هستند. فناوری نحوه پرداخت مشتریان برای محصولات را تغییر داده است و سیستم‌های نقطه فروش (POS) برای عملکرد به اتصال اینترنت متکی هستند.

با این حال، سیستم‌های POS برای هکرها بسیار ارزشمند هستند زیرا حاوی داده‌های حساسی مانند اطلاعات پرداخت مصرف‌کننده هستند. اگر سیستم POS شما هک شده باشد، عواقب آن مضر است. خرده فروشان می توانند اعتماد مشتری را از دست بدهند و در نتیجه تخلف، مشمول دعاوی و تسویه حساب های سنگین شوند.

برای ایمن سازی سیستم POS فروشگاه خود، حفاظت سایبری زیر را اجرا کنید:

نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید تا بتوانید به طور مداوم ویروس ها یا فایل های مخرب را اسکن کنید.

از رمزگذاری برای پنهان کردن داده های حساس مشتری که در بین شبکه ها به اشتراک گذاشته می شود، استفاده کنید.

تأیید دو مرحله‌ای را فعال کنید و از رمزهای عبور پیچیده استفاده کنید که از شما می‌خواهند هر بار که وارد می‌شوید هویت خود را دوباره تأیید کنید. رمزهای عبور را هر شش ماه تغییر دهید و مطمئن شوید که دارای حروف بزرگ، اعداد و نمادها هستند.

تمام نرم افزارها را به روز کنید تا هکرها نتوانند به راحتی آسیب پذیری های شبکه را شناسایی کنند.

یک سرویس نظارت بر POS را بگنجانید که با ارسال کلیپ‌های ویدیویی و داده‌های POS مستقیماً به تلفن هوشمند یا رایانه شما، تخلفات صندوق‌دار را در صورت وقوع شناسایی می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر  دزدگیر فروشگاهی به این صفحه مراجعه نمایید.

5. نظارت تصویری را نصب کنید

نصب سیستم نظارت تصویری یکی از موثرترین راه ها برای افزایش امنیت در فروشگاه شما است. نه تنها یک سیستم نظارت شواهد مورد نیاز برای اثبات سرقت را در اختیار خرده فروشان قرار می دهد، بلکه فقط دیدن دوربین ها می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده برای دزدان مغازه عمل کند.

با یک سیستم نظارت تصویری، خرده فروشان می توانند تمام مناطق فروشگاه خود را در زمان واقعی نظارت کنند و هر بار که فعالیت غیرعادی شناسایی می شود، هشدارهای فوری دریافت می کنند. علاوه بر نصب دوربین های نظارتی در سراسر فروشگاه خود، آنها را در نظر بگیرید:

پشت صندوق‌ها.

داخل انبار یا اتاق های انبار.

نزدیک تمام ورودی ها و خروجی ها

در پارکینگ ها

قبل از نصب سیستم نظارت تصویری با یک متخصص امنیتی تماس بگیرید تا از قرارگیری و نصب مناسب اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *